A szórakoztató küllemű Vortex robot hozhatja meg a gyerekek kedvét a tudományhoz, technológiához, matekhoz és a mérnöki tevékenységhez.
2016. február 25. 14:09
p
0
0
0
Mentés
A sikeres Kickstarter támogatókampányt követően tavaly debütált Vortexet a „gyereke első robotjaként” reklámozzák. A nagyon cuki, mértezhető, személyre szabható és persze programozható kreatív játék kedvet hoz a tudományhoz, technológiához, matekhoz és a mérnöki stúdiumokhoz (STEM).
Gyerekek a roboton keresztül, játékos formában sajátítják el a tervezést, kódolást és még a feltalálás világába is betekintést nyernek, közben pedig remekül szórakoznak is. Egyszerű kezelni, egyetlen bot 100, párban 180 dollárba kerül.
A nyílt forrású Arduino hardveralapú eszköz a „csináld magad” törekvések, ügyeskezű és invenciózus „barkácsolók” (makerek) terméke. A Digital Trends szakújságírói a kétbotos csomagot tesztelték egy a robotika iránt rajongó hatéves fiúval, akinek rendkívül tetszett a természetesen okostelefonról is vezérelhető Vortex.
Hiszen maguk sem tagadják, hogy nem bánnának egy kis megtisztító világháborút, egy kis államcsődöt, az idősödő Fidesz-szavazók elhalálozását. Ungváry Zsolt írása.
Amerika 2027-től szoftveres, 2030-tól pedig hardveres tilalmat vezet be kínai és orosz jármű-technológiákra a 4,5 tonnánál kisebb autók esetében. Cél a nemzetbiztonság védelme, de ez komoly kihívás elé állítja a kínai technológiát használó helyi gyártókat is. Eközben Kína protekcionizmusról beszél, és válaszlépéseket helyez kilátásba.